אבטחת מידע, גם לעסקים קטנים

 הטענה הרווחת בקרב בעלי עסקים קטנים היא כי מדובר בעסק קטן ללא אוייבים ולכן אין להשקיע בתחום אבטחת מידע. אותה הטענה אינה עומדת בבד בבד כאשר מתרחשות התקפות סייבר בחברות קטנות. אולם בשנה האחרונה, חל שינוי במסגרתו הכנסת חייבה את בעלי העסקים הקטנים בתקנות אבטחת מידע.

  חשיבות אבטחת המידע

מלבד פרטים חסויים אותם אנו מאחסנים על שרתי החברה ישנו לא מעט חומר אשר יש לאחסן על מנת להימנע מהתקפת סייבר. אותו חומר עשוי להיות המסמכים עליהם אנו עובדים מדי יום וקבצי תמונות.

דמיינו את הסיטואציה הבאה: מה היה קורה אילו נכנסתם למשרד וגיליתם כי כל החומר עליו עבדתם מוצפן ואי אפשר לפתוח את הקבצים. אמנם זה עשוי להישמע כמו תסריט של סרט הוליוודי, אך העובדות מראות אחרת – למעלה מ90% מהחברות הקטנות אינן מעסיקות צוות it  המספק שירותי אבטחת מידע.

 על החברה להבין מהם מקורות הגישה לעסק

על מנת לאבטח את העסק  בצורה המקצועית ביותר, גם כאשר מדובר על עסק קטן  חברת שירותי מחשוב צריכה להבין את מקורות הגישה לעסק. מרבית הפריצות והתקפות הסייבר מתרחשות באמצעות האינטרנט ודרכי הפריצה מגוונות מאד- באמצעות דואל אלקטרוני המכיל תמונה או קובץ, כאשר מרבית הדואל יגיע מכתובת הנראית מוכרת או ישלח בשמו של אדם מוכר.

מה כוללת מערכת פתרונות אבטחה

מערכת חומת אש   – firewall

בדומה לעסקים גדולים, גם עסקים קטנים מותקפים וזקוקים להגנה. הדרך הטובה ביותר לשמירה על רמת אבטחה היא הטמעת מערכת חומת אש המספקת הגנה ומאפשרת אפשרות להתחבר מרחוק למשרד.

 תכנון מדיניות אבטחת מידע

גם עסקים קטנים נדרשים להשקיע מחשבה בתכנון מדיניות של אבטחת מידע במסגרת מוגדרים כללים עבור ציבור העובדים במטרה להתמודד עם סיכוני אבטחת מידע.

 הטעמת מערכת אנטי וירוס

צוות המומחים בחברתנו Elpc Networks מומחה בהטמעת מערכת אנטי וירוס אשר מספקת אמצעי הגנה מתקדם נגד איומים ללא פגיעה בביצועים של המחשב תוך קבלת הגנה מלאה.

חברתנו הינה חברה המספקת פתרונות מחשוב לעסקים וארגונים, לחברתנו היכרות רבת שנים עם המערכות בישראל ומטרתנו היא לגרום לעסקים קטנים לצמוח ולשפר את התהליכים בארגון באמצעות אבטחת מידע.