מיקור חוץ

היערכויות עסקיות וארגוניות עומדות בפני אתגרים רבים – הצורך להתגמש ולהתאים את הגוף העסקי למגמות המשתנות, הצורך לטפל בכמויות גדלות והולכות של מידע וכן הלאה. אחד מהפתרונות העדכניים ביותר כיום, הוא האאוטסורסינג – מיקור חוץ, אשר בא לעזרתם של הארגונים ומאפשר להם לקבל את כל הדרוש להם, מבלי, למעשה, להיות נאלצים להחזיק כעובד אדם משלהם שיבצע את המשימות הנדרשות לביצוע וישיג את המטרות שאותן שם לעצמו הארגון. מיקור חוץ קיים, אמנם, בתחומים רבים, אולם בכל הנוגע לתחום המחשוב הארגוני, הוא מתגלה כיעיל במיוחד.

 

מהן תועלותיו של מיקור חוץ מחשובי עבור ארגון?

עם כל הכבוד להתקדמות שחלה בשנים האחרונות, מרבית הארגונים אינם ארגוני הייטק ומוצאים את עצמם מתמודדים מול סוגיות מחשוביות מעת לעת. הדרך הישנה, של העסקת עובד שכל תפקידו הוא העיסוק במחשוב, התגלתה כפחות רלוונטית עבור גופים עסקיים בינוניים וקטנים, במיוחד על רקע התמורות המהירות שחלו בטכנולוגיות השונות. כך, מצאו את עצמם הארגונים, כשהם, מצד אחד – מעסיקים עובד במשרה חלקית או מלאה (עם כל התנאים הסוציאליים וכל מה שעוד המשתמע מכך) ומצד שני, כשהם מצויים רק ביתרון זניח, קטן ולא משמעותי מול מתחריהם בתחום. דברים היו חייבים להשתנות, להתייעל. ואז, הגיע מיקור החוץ והפך לפתרון האולטימטיבי לכל הארגונים החברות והעסקים שהעסקת איש מחשוב משלהם לא השתלמה להם, או, אפילו לארגונים שלצורך ביצוע פרויקט זה או אחר היו צריכים ידיים נוספות כדי לעבות את מערך כוח האדם המחשובי הקיים בארגונם.

 

האם כל עסק או ארגון זקוק כיום למיקור חוץ??

אם נצא מתוך ההנחה כי ארגונים כיום משתמשים במחשוב יותר מאי פעם, היקף הפעילות רק הולך וגדל והאתגרים נעשים משמעותיים יותר ויותר לעתידו של הארגון, קל מאד להסיק שכמעט אין ולו ארגון אחד שזקוק לכוח אדם בתחום המחשוב, מחליט לבחור באופציה של מיקור חוץ, ולא ייצא נשכר מכך. אין ספק כי החיסכון הגדול הכרוך בהיעלמותם של סעיפי עלויות ההכשרה וההעסקה של עובד מ"שלכם" מהתקציב שלכם, בצד כוח האדם המקצועי לו אתם זוכים – הופך את העניין למשתלם במיוחד.