מצלמות אבטחה

הקמת מערכות אבטחת למגזר העסקי. מצלמות אבטחה אנלוגיות שימשו שנים רבות כסטנדרט בתחום מצלמות האבטחה, בשנים האחרונות המגמה משתנה עקב ירידה במחיר של מצלמות ה IP ושיפור רב באיכות התמונה לעומת מצלמות אבטחה אנלוגיות. איכות התמונה הגבוהה במצלמות ה IP גרמה לשינוי בשוק המצלמות ודוהרת לעבר עתיד שכולו מצלמות IP.

כמה מצלמות אבטחה אני צריך?
ישנם מערכות אבטחה אשר תומכות 1-32 מצלמות אבטחה, ככל שיש יותר מצלמות אבטחה נזדקק למערכת DVR טובה יותר.

האם לצלם תצלומי שטח או תקריב?
בתצלומי שטח נבחר בעדשה רחבה 3.6-6 מ מ, ועבור תצלומי תקריב, נבחר בעדשה ממוקדת יותר 12מ מ ומעלה. קיימת גם האפשרות לבחור במצלמה עם עדשה משתנה אשר נותנת לנו את האופציה לשנות את הזום במצלמה.

מערכת קווית או אלחוטית?
מערכות קוויות הן יותר איכותיות אבל מצריכות התקנה ופריסת כבלים באתר, לעומת זאת מערכות אלחוטיות אינן זקוקות למתקין הן ניידות, אך האיכות בהן פחותה, והן גם חשופות ל ;הפרעות ממכשירים אחרים כגון: טלפוניים אלחוטיים, וכל ציוד אלחוטי הנמצא בסביבה יש לציין שבכל מקרה מצלמות אבטחה אלחוטיות "צריכות ; מקור מתח.

מהם תנאי תאורה לצילום?
בתנאי תאורה ירודה אפשר להשתמש ב מצלמות אבטחה אינפרא אשר מסוגלות לצלם בחושך מוחלט.

האם מצלמות אבטחה גלויות או מצלמות אבטחה נסתרות?
ישנם מבחר דרכים להסלקת מצלמות אבטחה נסתרות כגון: בתוך גלאי נפח, שעון, קיר, ישנה אפשרות להוספת מיקרופון להקלטת שמע.

האם נצטרך מצלמות פנימיות או חיצוניות?
ישנם מבחר רב של מצלמות אבטחה חיצוניות מוגנות מים אבק וכן וונדליזים.

האם נרצה הקלטת קול?
אפשר לחבר לכל מצלמת אבטחה מיקרופון באיכות מעולה שתהיה האפשרות לשמוע גם מה שרואים ולהקליט את השמע.

סוג מכשיר הקלטה
אם אתה זקוק להקלטת הנתונים תצטרך ווידיאו או מערכת DVR , אשר מייקר את המערכת, אבל יש בו פונקציות רבות כגון: גיבוי אירועים, צפייה מרחוק , קיימת אפשרות גם למכשיר הקלטה עצמאי .

דברים חשובים שצריך לדעת בקשר למכשיר ההקלטה (DVR) הם:

FPS – קצב שידור הנתונים בצפייה ובהקלטה
איכות ההקלטה – רמת הרזולוציה בצפייה ובהקלטה.
יכולת דחיסת הנתונים.
אפשרות צפייה מרחוק
ידידות ושפת התוכנה.

קצת רקע על עולם מצלמות האבטחה

מצלמות אבטחה אנלוגיות שימשו שנים רבות כסטנדרט בתחום מצלמות האבטחה, בשנים האחרונות המגמה משתנה עקב ירידה במחיר של מצלמות ה IP ושיפור רב באיכות התמונה לעומת מצלמות אבטחה אנלוגיות. איכות התמונה הגבוהה במצלמות ה IP גרמה לשינוי בשוק המצלמות ודוהרת לעבר עתיד שכולו מצלמות IP.

איכות התמונה הנמוכה במצלמות אבטחה אנלוגיות מתבטאת בעיקר כאשר ישנו צורך בהתמקדות בדברים קטנים בתמונה לדוגמא:
זיהוי מספר בלוחית רישוי של רכב היה מאוד קשה במצלמות האנלוגיות בשל תמונה מטושטשת מאוד, זיהוי פורץ או אדם שלא מוכר וכו'. מצלמות IP מרמה של 2 מגה פיקסל ומעלה ניתן בקלות לזהות ולרדת לפרטים הקטנים.

כמות הפרטים אשר נקלטים במצלמות IP גבוהות לעומת מצלמות אבטחה אנלוגיות, הרזולוציה של מצלמות ה IP גבוהה ונעה בין 1 מגה פיקסל ל 5 מגה פיקסל כסטנדרט באיכות HD ויותר מכך.

יתרונות נוספים של מצלמות אבטחה IP הן יכולות שליטה של כל מצלמה בנפרד, כלומר המצלמות מתחברות באמצעות כבר רשת שהוא חלק מתשתית התקשורת האחודה של הארגון ודרך רשת האינטרנט מתאפשרת גישה מכל מקום לכל מצלמה במערך האבטחה. כמו כן ניתן לצפות במקביל בכמה מצלמות אשר כל מצלמה נמצאת באזור אחר, לדוגמא: צפיה ממספר סניפים שונים ממרכז שליטה אחד.

תשתית התקשורת של מצלמות IP היא תשתית תקשורת שמורכבת מכבלי רשת שזהים לכבלים של תשתיות תקשורת המחשבים שהיא סטנדרטית בכל ארגון (תשתית אחודה) ומשרתת את מערכות הטלפון, המחשבים וכו'.

כמו כן קיימות מצלמות IP אלחוטית אשר לא מצריכות תשתית תקשורת פיזית,
מצלמות אלו פחות מומלצות משום שהם סובלות מהפרעות בתקשורת האלחוטית דבר שפוגע בתפקודם.

יתרון נוסף במצלמות IP הקוויות הוא יכולת להעביר את מתח המצלמה על גבי הכבל רשת יחד עם התקשורת באמצעות טכנולוגית POE, לעומת המצלמות האנלוגיות שבו מתח המצלמה עובר על גבי כבל נפרד.

את ניהול המצלמות IP, הקלטה ושמירת הצילומים ניתן לבצע באמצעות מכשיר ייעודי להקלטת מצלמות אבטחה IP הנקרא NVR שמזכיר בתיפקודו ל DVR הסטנדרטי.
האפשרות הנוספת היא שליטה על המערכת באמצעות מחשב ע"י התקנת תוכנה ייעודית..

חברת Elpc Networks עוסקת במתן פתרונות תקשורת ומבצעת ייעוץ, תכנון והקמה של מצלמות אבטחה.