מה זה Finops

חברות רבות כבר הבינו עד כמה משתלם לעבוד בענן והעבירו את סביבת העבודה שלהם לאחד כזה. עם זאת, השימוש בענן הוא כמובן לא חינמי וההוצאות שלכם על השימוש בענן יכולות להוות הוצאה לא מעטה. בדיוק במקום הזה נכנס finops שהתפקיד שלו הוא לצמצם עבורכם את עלויות השימוש בענן. ELPC Networks Ltd מסבירים לכם בדיוק איך זה עובד.

עבודה בענן

כמעט כל חברה שמכבדת את עצמה עובדת היום באמצעות הענן. הענן מאפשר לכם בתור חברה קטנה לקבל שירותי מחשוב ותקשורת בעזרת שרתים גדולים הרבה יותר וכך להאיץ את קצב העבודה שלכם. בנוסף, העובדים שלכם לא צריכים להתעסק בתקלות מחשוב שונות או בענייני תחזוקה ויכולים להקדיש את כל הזמן שלהם לטובת המוצר שלכם.

לא שמנה איזו חברה מספקת לכם שירותי ענן, השירותים הללו עולים לא מעט כסף. התמחור של שירותי הענן נקבע לפי כמות המשאבים שאתם צורכים במהלך השימוש שלכם, ובדיוק במקום הזה נכנס התפקיד של הfinops.

finops

finops הוא מי שאחראי לנתח את הפעילות שלכם בענן, וכך להבין איפה ניתן לחסוך בעלויות התפעול. בדיוק כמו שבמשק הבית שלכם אתם מנסים להבין אלו הוצאות מיותרות, על מה אפשר לוותר ומה חיוני לנו, כך גם ה finopsעוזר לנו להבין איך לייעל את השימוש שלנו בענן כך שנשלם עליו כמה שפחות ונקבל ממנו כמה שיותר.

מה ה finops צריך להבין?

ההבנה של ה finops צריכה להתמקד בשני תחומים. הראשון הוא כמובן הבנה עמוקה של הענן. חשוב להבין בדיוק כיצד עובד הענן, אלו שימושים הוא מציע לנו וכיצד בדיוק התמחור של השירות בענן עובד. הדבר השני שבו ה finops חייב להבין הוא כמובן בעבודה של החברה. ה finops צריך להבין בדיוק כיצד החברה עובדת ובמה היא מתמקדת, ולא רק בתור מתבונן מהצד.

רק הבנה עמוקה של שני העניינים הללו תוביל לכך שהעבודה של ה תהיה יעילה ותעזור לכם לקבל ממנו את השירות שרציתם. אתם צריכים לזכור שבסופו של דבר המטרה שלכם היא לקבל שירות יעיל שיוריד את המחיר שהשימוש בענן עולה לחברה שלכם.

לסיכום

finops נועד לאפשר לכם בתור חברה שעושה שימוש בענן, לשלם על על שירותי הענן כמה שפחות. המשאבים שבהם אנחנו עושים שימוש בענן עולים לנו כסף, וכמו בכל תחום אחר, התייעלות היא פעולה חיונית לצורך צמצום עלויות. חשוב שה finopsיכיר את העבודה שלכם בענן כדי שהוא יידע היכן לחסוך.

שתפו פוסט זה